Dersimiz “Deizm Nedir? “

Deist olduğunuzu söylüyorsunuz. Tamam güzel. Ama sadece Deizm’in ne demek olduğunu bilmekten biraz daha fazlasına ihtiyacınız var.

Sonuçta çevrenizdeki insanlar hala bir dinin esareti altındalar ve onlar sizin sevdiğiniz insanlar. Onları, dinin ıstırap dolu esaretinden kurtarma sorumluluğunuz var. Sonuçta siz kurtuldunuz ve onlar da kurtulmalı.

Öte yandan, şunu da bilmelisiniz, dinlerin bizatihi kölesi olan insanlar, yaşama dair mantıklı düşünemezler. Bir bakıma akıl hastalığına yakalanmış gibiler.

“İnançlı kişiye akıl yürütmeyi öğretmek, ölmüş adamı iyileştirmeye benzer.” – Unknown

“Din yaygın bir tür akıl hastalığıdır. ” – Sigmund Freud.

Bu akıl hastalığı seviyesindeki insanlar yarın sandık başına gidip, insan hayatını mahveden, insanlık onurunu çiğneyen bir düşünceye oy verecekler.

Bu toplumsal bir gerilemeye neden olacak, ülkedeki barış zedelenecek, toplumsal küskünlükler, kutuplaşmalar artacak, dindar bir nesil ile kindar nesiller meydana gelecek. Bu şekildeki toplumsal güruh, senin de özgürce yaşamana müdahalede bulunacak, hayatı yaşanmaz hale getirecekler.

Cesur olman ve harekete geçmen için Deizm hakkında biraz daha bilgiye ihtiyacın olacak. Bilgin arttıkça hiç bir şey bilemediğini fark edecek, üzüleceksin. Üzül. Yeridir. Ancak bununla birlikte özgüvenin de artacak ve bu sayede, dinlerin neden tanrıdan gelmediğini mantıklı şekilde insanlara açıklama kabiliyeti kazanacaksın. Ne kadar insan kurtarırsan o kadar mutlu olduğunu göreceksin. İnsanların özgür olmaya ihtiyacı var, senin kadar !

Şimdi başlayalım.

Deizm’in ne olduğunu SÖZLER KÖŞKÜ‘ ünden öğrenemezsiniz. Sözler Köşkü izlediyseniz, oldukça yanlış analojilerle Deizm hakkında yalan-yanlış açıklamalar olduğunu göreceksiniz. Ama yine de izleyin. Çünkü doğrunun ve yanlışın ne olduğunu bilmeye ihtiyacınız var. Buradan FATİH YAĞCI ‘ya selamlarımızı iletiyor ama yine de kasıtlı yalanlar söylendiğini şimdiden söyleyelim. Bunun özellikle neden yapılmakta olduğunu biliyoruz biz.

Kölelerinin çiftlikten ayrılmasını istemeyen bir Kâhya, özgürlüğün, köleler için tehlikeli olduğunu söyleyecek ve ‘Özgürlüğü’ yani Deizm’i kötü ve tehlikeli gösterecek ve pek tabi ki, kaçmak isteyenleri ebedi ateş ile korkutacaktır. Ama hakikat ortadayken ne yapılırsa nafile. Köleler er yada geç, çiftlikteki esaretten özgürlüklerine kavuşacaklarıdır. Köle Isaura gibi.

Bu makaleye devam etmeden önce şu videoları izleyin..

  1. Farklı Bakış (55. Bölüm)- Deizm: 44.dk,23. saniyeden sonrasını izleyin.- https://www.youtube.com/watch?v=fj-x1quOPQ0

Yazımızın devamı hazırlanıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir